![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiO43ZtbFTzNFW-qHcHoOTph7NRp6sCjShqCYDfdZCf1GH4-q4MKaJDWroej52ToWZ-XFaUNsjDJbAt3aJ9Z_nFXDyfnnVcQMmi2VHxGUU2pu_emwDADwJZ6s3Lay28RvlruPjUSX2S6cA/s16000/%25CE%25A0%25CE%25BF%25CF%2585+%25CF%2587%25CF%2584%25CF%2585%25CF%2580%25CE%25B1%25CE%25BD%25CE%25B5+%25CE%25BF%25CE%25B9+%25CE%25BA%25CE%25BB%25CE%25B5%25CF%2586%25CF%2584%25CE%25B5%25CF%2582+%25CE%25BA%25CE%25B1%25CE%25B9+%25CF%2580%25CE%25BF%25CE%25B9%25CE%25B5%25CF%2582+%25CF%2589%25CF%2581%25CE%25B5%25CF%2582.png)
Οι μονοκατοικιες αποτελούν τον πιο προσφιλή στόχο
Το 83% των ληστρικών επιθέσεων σε σπίτια γίνονται σε
μονοκατοικίες καθώς οι κακοποιοί τις θεωρούν πιο ευάλωτες, ενώ από τις υπόλοιπες επιθέσεις ποσοστό 22% γίνεται σε ισογεια διαμερισματα και 14,5% στον 1ο όροφο. Ο κάθε όροφος πανω απο τον 1ο οροφο, εχει ποσοστό 8% έως 9%
Οι περισσότερες από αυτές τις επιθέσεις σημειώνονται τα ξημερώματα, αναμεσα στις δυο και τις πεντε: 2πμ-5πμ
Οι ληστειες εξιχνιαζονται σε ποσοστο περιπου 32%. Το 2012 συνελήφθησαν συνολικά 467 δράστες από τους οποίους ποσοστό 57% ήταν αλλοδαποί και 43% Έλληνες
(Στατιστικα 2012)
(Στατιστικα 2012)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου